400M0-25-1-004S
CNC Tech
Produkt-Nr.:
400M0-25-1-004S
Hersteller:
CNC Tech
Beschreibung:
CONN D-SUB PLUG 25POS IDC
Auf Lager : 790
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr CNC Tech
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C