403CNQ100
SMC Diode Solutions
Produkt-Nr.:
403CNQ100
Paket:
PRM4 (Isolated)
Beschreibung:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V PRM4
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PRM4 (Isolated)
Current - Reverse Leakage @ Vr 6 mA @ 100 V
Series -
Package / Case PRM4
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 830 mV @ 200 A
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) -
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C