405-GAR12H-NYO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
405-GAR12H-NYO
Beschreibung:
PMI .250" LED 12V TAB DIFF GREEN
Benutzer handbuch
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 5mcd Amber, 5mcd Green, 5mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber, Green, Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style -
Series 405
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA