405-GLP15H-NGO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
405-GLP15H-NGO
Beschreibung:
PMI .250" LED 15V TAB DIFF GREEN
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2.3mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 15V
Lens Color -
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA