405-NWR15H-CRO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
405-NWR15H-CRO
Beschreibung:
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR RED
Benutzer handbuch
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2800mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style -
Series 405
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA