40IMX15-15-15-8
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
40IMX15-15-15-8
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 15V 15V 15W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.1 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.60" W x 0.41" H (50.8mm x 40.6mm x 10.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 560mA, 560mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 16.8V
Series Melcher IMX15 (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module, Conformal Coated
Package / Case 17-DIP Module, 11 Leads
Efficiency 88%