Conec
Produkt-Nr.:
41-00001
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PLUG FMALE 3POS GOLD SCREW
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$20.558
$20.558
10
$17.99965
$179.9965
25
$17.22198
$430.5495
50
$16.66642
$833.321
100
$16.110955
$1611.0955
250
$15.222078
$3805.5195
500
$14.777649
$7388.8245
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | 0.236" ~ 0.472" (5.99mm ~ 11.99mm) |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Thermoplastic Polyurethane (TPU) |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 250V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 12A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | 7/8"-3 |
| Mfr | Conec |
| Contact Material | Copper Zinc |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Features | Backshell, Coupling Nut |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Automotive, Industrial |
| Number of Positions | 3 (2 + PE) |
| Color | Black, Silver |
| Termination | Screw |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Feature | - |
| Series | 41 |
| Shell Material | Polyamide (PA6), Nylon 6, Glass Filled |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 41-0000 |