Conec
Produkt-Nr.:
41-50002
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN RCPT MALE 4POS SILVER SCREW
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Cable Opening | 0.236" ~ 0.472" (5.99mm ~ 11.99mm) |
| Backshell Material, Plating | Polyamide (PA6), Nylon 6, Glass Filled |
| Insert Material | Polyamide (PA6), Nylon 6, Glass Filled |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 400V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 16A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | RD24-4 |
| Mfr | Conec |
| Contact Material | Copper Zinc |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Silver |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Automotive, Industrial |
| Number of Positions | 4 (3 + PE) |
| Color | Black |
| Termination | Screw |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Feature | - |
| Series | 41 |
| Shell Material | Polyamide (PA6), Nylon 6, Glass Filled |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 41-5000 |