41-NKA12H-CAO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
41-NKA12H-CAO
Beschreibung:
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR AMBE
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 15°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 3600mcd
Product Status Active
Lamp Color Amber
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series 41
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Amber
Wavelength - Peak 592nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 7.11mm Dia