41-NKG28H-CGO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
41-NKG28H-CGO
Beschreibung:
PMI .250" LED 28V TAB CLEAR GREE
Auf Lager : 174
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 15°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 10000mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series 41
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Lens Size 7.11mm Dia