SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
4311.0005
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
PWR ENT RCPT C12 PANEL QC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Number of Positions | 2 |
| Ingress Protection | IP20 |
| Voltage Rating | - |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 27.20mm x 20.20mm |
| Approval Agency | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Termination | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Obsolete |
| Series | 1201 |
| Panel Thickness | 0.039" ~ 0.059" (1.00mm ~ 1.50mm) |
| Connector Style | Special - C12 Variant |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Connector Type | Receptacle, Male Blades |
| Features | - |
| Package | Bulk |