464-GAR120-NYO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
464-GAR120-NYO
Beschreibung:
PMI .250" LED 120V TAB DIFF GREE
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 5mcd Amber, 5mcd Green, 5mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber, Green, Red
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series 464
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA
Lens Size 9.91mm Dia