464-NWG60H-CGO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
464-NWG60H-CGO
Beschreibung:
PMI .250" LED 60V TAB CLEAR GREE
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2400mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Type LED
Voltage 60V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 7mA
Lens Size 9.91mm Dia