464-NWR12H-NRO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
464-NWR12H-NRO
Beschreibung:
PMI .250" LED 12V TAB DIFF RED
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2800mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 9.91mm Dia