464-RLP120-CWO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
464-RLP120-CWO
Beschreibung:
PMI .250" LED 120V TAB CLEAR RED
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2.3mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series 464
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA
Lens Size 9.91mm Dia