464-RLP48H-CWO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
464-RLP48H-CWO
Beschreibung:
PMI .250" LED 48V TAB CLEAR RED
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2.3mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Type LED
Voltage 48V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA
Lens Size 9.91mm Dia