464W-BA12H-NYO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
464W-BA12H-NYO
Beschreibung:
PMI .250" LED 12V WIRE DIFF AMBE
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 16mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 464
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak 583nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 9.91mm Dia