464W-BR15H-CWO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
464W-BR15H-CWO
Beschreibung:
PMI .250" LED 15V WIRE CLEAR RED
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 14mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA
Lens Size 9.91mm Dia