46W-BCG120-NWO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
46W-BCG120-NWO
Beschreibung:
PMI .250" LED 120V WIRE DIFF GRE
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 24°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 80mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings AC
Lens Style Round with Domed Top
Series 46
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA
Lens Size 7.11mm Dia