46W-BCG15H-NGO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
46W-BCG15H-NGO
Beschreibung:
PMI .250" LED 15V WIRE DIFF GREE
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 24°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 80mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA
Lens Size 7.11mm Dia