46W-RLP12H-NRO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
46W-RLP12H-NRO
Beschreibung:
PMI .250" LED 12V WIRE DIFF RED
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2.3mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Domed Top
Series 46
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA
Lens Size 7.11mm Dia