SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
4802.2330
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN JACK STEREO 3.5MM R/A
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.593
$6.593
50
$6.06955
$303.4775
100
$4.97135
$497.135
500
$4.89744
$2448.72
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | - |
| Contact Material - Plating | Gold |
| Housing Material | Plastic |
| Body Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Panel Hole Size | 0.323" (8.20mm) |
| Voltage - Rated | 12VAC/DC |
| Gender | Female |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Three Switches |
| Signal Lines | Stereo (3 Conductor, TRS) |
| Includes | 2 pcs - 1 Connector, 1 Nut |
| Industry Recognized Mating Diameter | 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Phone Jack |
| Features | Mounting Hardware, Thread Lock |
| Mating Length/Depth | 0.732" (18.60mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Number of Positions/Contacts | 3 Conductors, 6 Contacts |
| Termination | Solder |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | Whitworth (UK) |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole, Right Angle |
| Actual Diameter | 0.146" (3.70mm) |
| Series | 4802 |
| Body Material | - |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |