SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
4804.1401
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN PLUG 4COND 7.5MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$16.188
$16.188
50
$14.91424
$745.712
100
$12.216145
$1221.6145
500
$12.03498
$6017.49
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | 0.406" (10.30mm) |
| Contact Material - Plating | Nickel |
| Housing Material | Plastic |
| Body Color | Silver, Gray |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Panel Hole Size | - |
| Voltage - Rated | 12VAC/DC |
| Gender | Male |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Does Not Contain Switch |
| Signal Lines | Stereo (4 Conductor, TRRS) |
| Includes | 2 pcs - 1 Connector, 1 Handle |
| Industry Recognized Mating Diameter | 7.50mm (0.295") - Headphone |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Phone Plug |
| Features | - |
| Mating Length/Depth | 0.906" (23.00mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Number of Positions/Contacts | 4 Conductors, 4 Contacts |
| Termination | Solder |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Actual Diameter | 0.295" (7.50mm) |
| Series | 4804 |
| Body Material | - |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |