SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
4831.1220
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN PLUG MONO 2.5MM R/A 2COND
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.558
$1.558
50
$1.43545
$71.7725
100
$1.1761
$117.61
500
$1.15824
$579.12
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | 0.157" (4.00mm) |
| Contact Material - Plating | Nickel |
| Housing Material | Plastic |
| Body Color | Silver, Black |
| Current Rating (Amps) | 500 mA |
| Panel Hole Size | - |
| Voltage - Rated | 30VAC/DC |
| Gender | Male |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Does Not Contain Switch |
| Signal Lines | Mono |
| Includes | 2 pcs - 1 Connector, 1 Handle |
| Industry Recognized Mating Diameter | 2.50mm (0.094", 3/32", Sub Mini, Miniature) - Headphone |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Phone Plug |
| Features | - |
| Mating Length/Depth | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Number of Positions/Contacts | 2 Conductors, 2 Contacts |
| Termination | Solder |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Actual Diameter | 0.098" (2.50mm) |
| Series | 4831 |
| Body Material | - |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |