SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
4833.1320
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN PLUG STEREO 6.35MM RA 3COND
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$5.016
$5.016
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | 0.315" (8.00mm) |
| Contact Material - Plating | Nickel |
| Housing Material | Plastic |
| Body Color | Silver, Black |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Panel Hole Size | - |
| Voltage - Rated | 30VAC/DC |
| Gender | Male |
| Product Status | Obsolete |
| Internal Switch(s) | Does Not Contain Switch |
| Signal Lines | Stereo (3 Conductor, TRS) |
| Includes | 3 pcs - 1 Connector, 1 Handle, 1 Screw |
| Industry Recognized Mating Diameter | 6.35mm (0.250", 1/4") - Headphone |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Phone Plug |
| Features | - |
| Mating Length/Depth | 1.220" (31.00mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Number of Positions/Contacts | 3 Conductors, 3 Contacts |
| Termination | Solder |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Actual Diameter | 0.248" (6.30mm) |
| Series | 4833 |
| Body Material | - |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |