48IMS15-05-05-9IZ
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
48IMS15-05-05-9IZ
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V 5V 15W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.7 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.60" W x 0.41" H (50.8mm x 40.6mm x 10.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.4A, 1.4A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active High
Series Melcher IMS15 (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module, Conformal Coated
Package / Case 17-DIP Module, 9 Leads
Efficiency 86%