Zuhause / Tape / 50-UNPRINTED-3X100FT
minImg
50-UNPRINTED-3X100FT
3M
Produkt-Nr.:
50-UNPRINTED-3X100FT
Hersteller:
3M
Beschreibung:
TAPE PROTECTIVE BLK 3"X 33.3YDS
Auf Lager : 16
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Usage Corrosion Protection
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive -
Color Black
Backing, Carrier PVC (Poly Vinyl Chloride)
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0100" (10.0 mils, 0.254mm)
Series Scotchrap™
Length 100' (30.5m) 33.3 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -54 ~ 176°F (-48 ~ 80°C)
Shelf Life 60 Months
Package Bulk
Tape Type Protective
Width 3.00" (76.20mm)