Cinch Connectivity Solutions
Produkt-Nr.:
500-0017-N10
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 7P SOLDER CUP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$148.599
$148.599
10
$136.36015
$1363.6015
25
$131.11558
$3277.8895
50
$126.7452
$6337.26
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | 0.343" (8.70mm) |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 and Molybdenum Disulfide (MoS2) |
| Ingress Protection | Environment Sealed |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 7.5A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | 10-7 |
| Mfr | Cinch Connectivity Solutions |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Features | Backshell, Coupling Nut |
| Contact Finish - Mating | Nickel |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Applications | Industrial |
| Number of Positions | 7 |
| Color | Silver |
| Termination | Solder Cup |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Feature | - |
| Series | DMS-TP™ |
| Shell Material | Brass |
| Package | Bag |
| Base Product Number | 500-0017 |