50000-1135HLF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
50000-1135HLF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN RCPT 135POS PCB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Number of Rows 3
Number of Positions 135
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold
Termination Solder
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series HPC™
Number of Columns 45
Connector Style -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)