50000-5180HLF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
50000-5180HLF
Beschreibung:
CONN RCPT HD 180POS PCB
Number of Rows 3
Number of Positions 180
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Series HPC™
Number of Columns 60
Connector Style High Density (HDC, HDI, HPC)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)