Zuhause / TVS Diodes / 5.0SMDJ18A M6G
minImg
5.0SMDJ18A M6G
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
5.0SMDJ18A M6G
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 172A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 5.0SMDJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V