5.0SMDJ58A
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
5.0SMDJ58A
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
5000W, 67.8V, 5%, UNIDIRECTIONAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 53.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 5.0SMDJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V