5.0SMDJ60A
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
5.0SMDJ60A
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
5000W, 70.2V, 5%, UNIDIRECTIONAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 51.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 5.0SMDJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V