51-NWG120-CGO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
51-NWG120-CGO
Beschreibung:
PMI .312" 120VAC HI-HAT PIN GREE
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.92mm)
Millicandela Rating 2400mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series 50
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA
Lens Size 7.10mm Dia