51-NWG28H-CGO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
51-NWG28H-CGO
Beschreibung:
PMI .312" 28VDC HI-HAT PIN GREEN
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.92mm)
Millicandela Rating 2400mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Lens Size 7.10mm Dia