510DX126M063CC5D
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
510DX126M063CC5D
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP ALUM 12UF 20% 63V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 510DX
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 12 µF