510DX227M050DG2D
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
510DX227M050DG2D
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 597 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 543mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 892 mA @ 40 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 218 mOhms