510DX567M050EK2D
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
510DX567M050EK2D
Beschreibung:
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 560 µF