Zuhause / Specialized / 51742-11001200AA
minImg
51742-11001200AA
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
51742-11001200AA
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN RCPT BLADE PWR 22POS PCB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Number of Rows 4
Number of Positions 22
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Termination Solder
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Series PwrBlade®
Number of Columns -
Connector Style Blade Power
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)