517D106M160CC6AE3
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
517D106M160CC6AE3
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL
Auf Lager : 2602
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 70 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 517D
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 140 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF