517D107M6R3JA6AE3
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
517D107M6R3JA6AE3
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 100 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 517D
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 150 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF