54111-116102150LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54111-116102150LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN HDR 10POS 0.100" STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.484" (12.300mm)
Termination Solder
Row Spacing -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.425" (36.200mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.846" (21.500mm)
Length - Tail 0.095" (2.413mm)