54121-106031100LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54121-106031100LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN HDR STACK
Benutzer handbuch
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Color Black
Length - Post (Mating) 0.191" (4.851mm)
Termination Solder
Row Spacing -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.744" (18.900mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.433" (11.000mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)