54121-106061000LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54121-106061000LF
Beschreibung:
CONN HDR 6POS 0.1" STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 1
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.230" (5.842mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.744" (18.900mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.394" (10.000mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)