54121-403021000LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54121-403021000LF
Beschreibung:
CONN HDR 2POS 0.1" STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 1
Number of Positions 2
Color Black
Length - Post (Mating) 0.112" (2.845mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 78.7µin (2.00µm)
Length - Overall Pin 0.626" (15.900mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.394" (10.000mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)