54122-110242150LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54122-110242150LF
Beschreibung:
CONN HDR 24POS 0.100" STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Black
Length - Post (Mating) 0.159" (4.039mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.125" (28.575mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.846" (21.500mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)