54242-106101250LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54242-106101250LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN HDR 10POS 0.100" STACK SMD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.183" (4.658mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.674" (17.120mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.492" (12.500mm)