54242-108141450LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54242-108141450LF
Beschreibung:
CONN HDR 14POS 0.100" STACK SMD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.284" (7.214mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.855" (21.717mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.571" (14.500mm)