54242-108401550LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54242-108401550LF
Beschreibung:
CONN HDR 40POS 0.100" STACK SMD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Black
Length - Post (Mating) 0.245" (6.223mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 0.855" (21.717mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.610" (15.500mm)