54242-110162150LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54242-110162150LF
Beschreibung:
CONN HDR 16POS 0.100" STACK SMD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.209" (5.300mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.055" (26.800mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.846" (21.500mm)